Авторам

ІНСТРУКЦІЇ ДЛЯ АВТОРІВ

До розгляду приймаються оригінальні рукописи, раніше не опубліковані українською або англійською мовою. Автор (Співавтори) можуть подвати декілька статтей, проте в одному випуску буде опубліковано лише одну статтю.
Технічні вимоги
  1. Формат файлу: подання статті у форматі Microsoft Word (.doc,.docx).
  2. Рекомендований обсяг статті: 4000-6000 слів, за винятком анотацій, ілюстрацій, таблиць та списку літератури (більші за рекомендований обсяг статті, необхідно узгодити з редакцією Журнала).
  3. Мова статті: українська / англійська.
  4. Відомості про авторів: ім’я, прізвище; науковий ступінь або вчене звання; посада, афіляція (місце роботи повна назва), поштова адреса, телефон, e-mail, ORCID подаються українською та англійською мовами. У разі 2-х і більше авторів  вказувати відповідального автора (corresponding author).
  5. Рекомендований обсяг анотації від 1800 до 2500 знаків двома мовами.
  6. Рекомендований обсяг переліку ключових слів (Keywords:) 5-10 слів/словосполучень двома мовами.
  7. Текст статті. Текст статті повинен бути структурованим, відповідати міжнародним стандартам із виділенням обов’язкових структурних елементів:
  • Вступ (Introduction), де формулюють проблему та вказують на її зв’язок із важливими науковими й/ чи практичними завданнями. 
  • Теоретико-методологічне підґрунтя (Theoretical Background), де повинні бути представлені такі елементи:
  •  аналіз останніх досліджень і публікацій, у яких порушено питання з цієї проблеми і на які спирається автор, виділення раніше не вивчених частин загальної проблеми, яким присвячено статтю;
  • формулювання мети статті;  
  •  окреслення застосованих методів дослідження. 
  • Результати дослідження (Results and discussion), де викладають основний матеріал дослідження з обґрунтуванням отриманих наукових результатів. 
  • Висновки (Conclusions), де наводять висновки та перспективи дослідження. 
 8. Посилання на джерела в тексті статті має відповідати таким вимогам:
У тексті статті  посилання позначаються прізвищем першого автора мовою оригіналу в круглих дужках, через кому зазначається рік публікації, через кому – номер сторінки (якщо треба). Якщо є необхідність робити посилання на кілька джерел одночасно, то їх слід указувати через крапку з комою в алфавітному порядку за першою літерою прізвища автора кожного джерела. Напр., певну проблему вивчали Д.Петренко, Р. Яковець, S. Miller  (Петренко, 2024; Яковець, 2020; Miller, 2019). Або, проблематика досліджена в публікації Д. Петренка (Петренко, 2024), St. Miller  (Miller, 2019). У випадку прямого цитування (точне дотримання авторського тексту) текст треба оформити саме як цитату, в лапках і з точним посиланням із зазначенням номера сторінки у певному джерелі.  Цитати подають мовою статті. Зміст цитат і покликання на відповідні сторінки мають чітко відповідати першоджерелам. При цитуванні використовують лише такі лапки: «…..».
 
9. Список літератури («References»):  Формується в алфавітному порядку згідно зі стилем APA (7th edition).   У публікаціях, які містять DOI, вказання DOI є обов’язковими.  Індекси DOI повинні бути активними (мати перехід на зазначений в статті документ). Дату звернення в списку літератури вказуємо за умови подання  звичайного  гіперпосилання, незалежно від типу (виду) джерела. Якщо наводимо doi, дату звернення не наводимо. Для полегшення оформлення бібліографії можна скористатися бібліографічними менеджерами, наприклад: Grafiati, Zotero, Mendeley, EndNote, які допоможуть уникнути помилок в оформленні списку літератури. 
  1. Додатки: ілюстративний матеріал (рисунки, схеми, таблиці, діаграми тощо) представлені у тексті статті треба надати як окремий файл (додаток) у форматі, в якому цю ілюстрацію створено.
  2. Джерело фінансування дослідження: наприклад, дослідження виконано в межах виконання НДР «ТЕМА», реєстраційний номер, фінансованого Міністерством освіти та науки України; або This work was partially funded by the National Institutes of Health (NIH) through a National Cancer Institute grant (NO. ___)
  3. Подяки. За бажанням Автора (Авторів).